View job here

Kraftanlagen Energies & Services face parte din grupul francez Bouygues Construction. În calitate de partener versatil pentru energie, industrie și servicii în construcții, conturăm viitorul societății noastre. Prin tehnologii moderne, soluții flexibile și personalizate, aducem o contribuție importantă la decarbonizarea și protejarea mediului pe parcursul întregului ciclu de viață.
Prin intermediul unității noastre operationale Industrie, planificăm, producem și instalăm instalații și sisteme de conducte adecvate pentru toate mediile, presiunile și temperaturile. Prin construcții noi, precum și prin lucrări complexe de modernizare, închidere și revizuire, le permitem clienților noștri să creeze în permanență infrastructuri mai bune și le oferim valoarea de care au nevoie pentru a crea în permanență infrastructuri eficiente și moderne. În calitate de partener experimentat al industriei de procesare, suntem prezenți pe toate piețele din Europa cu personal propriu, inclusiv în sucursalele din Germania, Austria și România.

 Pentru a ne consolida echipa din Unterschleißheim, Nürnberg sau Würzburg, avem nevoie de dumneavoastră cât mai curând posibil.

Responsabilități:

  • Măsurarea, pregătirea, instalarea și montarea conductelor subterane pentru alimentarea cu gaze, apă și termoficare;
  • Pregătirea îmbinarilor pentru sudură, îmbinarea sau montarea componentelor de conducte individuale;
  • Efectuarea lucrărilor conform schemelor izometrice, verificarea planurilor, stabilirea secțiunilor de montaj, precum și alinierea componentelor de conducte;
  • Calcul independent al lungimilor conductelor, al produselor la comandă și verificarea potrivirii exacte a componentelor de conducte;
  • Efectuarea lucrărilor de mentenanță, montare și demontare a sistemelor de conducte subterane;
  • Implementare măsurilor de pregătire a lucrărilor și prefabricarea componentelor de conducte;
  • Întocmirea documentației aferente montajului conductelor subterane.

Cerințe:

  • Formare profesională în domeniul industrial/tehnic finalizată cu succes, preferabil în meseria lacătuș mecanic;
  • Experiență profesională de cel puțin 2 ani în domeniul instalării de conducte subterane;
  • Cunostințele de limba germană la nivel A2-B1 (mediu-conversațional) reprezintă un avantaj;
  • Cunoașterea instrumentelor, echipamentelor și utilajelor profesionale necesare;
  • Disponibilitate, flexibilitate și abilitatea de a lucra în echipă;
  • Disponibilitate pentru mobilitate la nivel regional;
  • Permis de conducere BE.

Condiții/beneficii:

  • Programe de formare și perfecționare profesională
  • 30 zile de concediu de odihnă
  • Sistem de pensii finanțat de angajator
  • Asigurare în caz de accident (pe plan profesional și privat)
  • Casă de vacanță în Zillertal, Austria
  • Leasing pentru biciclete
  • Sprijin pentru angajați în situații de urgență prin intermediul asociației noastre de ajutor de urgență
  • Colaborare cooperantă și orientată spre echipă într-o companie de dimensiuni medii, cu un background corporatist internațional
  • Reduceri la partenerii noștri și condiții speciale prin intermediul portalului Cororate Benefits.

Ne-ar face plăcere să vă prezentăm personal și alte beneficii în cadrul interviului de angajare.

Dacă sunteți interesați puteți aplica direct pe portalul companiei Kraftanlagen sau la una din urmatoarele adrese de e-mail: Adina.Will@kraftanlagen.comNicoleta.Silvestru@kraftanlagen.com